XIII Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich za nami

W tegorocznym XIII Powiatowym Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich, który odbył się w ostatnią sobotę w Jabłowie, naszą gminę reprezentowały Panie z KGW z Pinczyna. Do rywalizacji przystąpiło siedem kół z powiatu starogardzkiego.

Nasze KGW zaprezentowało się wspaniale! Wygraliśmy m.in. konkurencję z planszą pt. “Pokolenia”, którą przedstawiła Krystyna Engler. Do konkurencji na ciasto z owocami Urszula Bielińska wczesnym rankiem upiekła pyszną szarlotkę. W trzeciej konkurencji wystąpiła Bożena Kiełtyka, która zaprezentowała się w zielonej sukience z bogatym kapeluszem oraz piękną torebką. To wszystko na wysokich obcasach. Strój był zainspirowany obecną porą roku – wiosną. W kategorii wokalnej Panie zaśpiewały pięknie o wsi Pinczyn do podkładu muzycznego “Jak nie my to kto”. Ostatnią konkurencją był taniec, w którym nasze Panie zamieniły się w siedmiu krasnoludków z bajki o Królewnie Śnieżce. Przy każdym wyjściu naszych Pań z Pinczyna na scenę – widownia wiwatowała i gorąco kibicowała. To za sprawą naszych wspaniałych Pań z innych KGW z naszej gminy oraz pani sołtys z Pinczyna Ireny Szulkowskiej, które przyjechały do Jabłowa specjalnie po to, by wspierać i mocno dopingować KGW Pinczyn. Droga Pani Sołtys oraz Panie z KGW Borzechowo, Bytonia, Karolewo oraz Kleszczewo – bardzo Wam za to dziękujemy!

Cały turniej odbył się w wyśmienitej atmosferze, uśmiechy zadowolenia nie schodziły z twarzy zaproszonych gości oraz osób zasiadających na widowni. Główną nagrodę Grand Prix otrzymało KGW z Rokocina. Bardzo serdecznie Paniom gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim. KGW Pinczyn za wygraną konkurencję tablicę pt. “Pokolenie” otrzymało od organizatorów turnieju bon pieniężny oraz radiomagnetofon. Również wójt Artur Herold ufundował dla naszych Pań Gospodyń nagrodę, którą w imieniu wójta wręczył sekretarz gminy Daniel Szpręga.

Przypomnijmy, że w skład KGW z Pinczyna wchodzą: Urszula Bielińska – wieloletnia przewodnicząca, Krystyna Kamińska, Krystyna Engler, Jadwiga Doering, Elżbieta Stormowska, Teresa Wałaszewska, Urszula Smukała, Stanisława Guzińska, Bożena Kiełtyka, Ewa Piotrowska oraz Andżelika Kamińska – najmłodsza członkini koła.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Paniom z KGW Pinczyn i dziękujemy za wszystkie wspaniałe emocje, jakie nam zapewniły.