Udane zajęcia wakacyjne w GOK-u

Jak co roku w czasie wakacji Gminny Ośrodek Kultury zorganizował dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat różnego rodzaju zajęcia oraz atrakcje. Już pod koniec czerwca odbył się biwak w Borsku dla grupy 35 dzieci i młodzieży. Szerszą relację z tego wyjazdu przedstawiliśmy już wcześniej.

Zajęcia zaczęliśmy od spotkania ze znanym rzeźbiarzem z Borów Tucholskich, Panem Zygmuntem Paschilke. Dzieci miały do pomalowania wyrzeźbioną sikorkę, przy okazji przyswoiły trochę wiedzy o ptakach oraz rozpoznawały ich śpiew. Codziennie przez trzy godziny dzieci miały mnóstwo różnych zajęć. Zawsze były zajęcia ruchowe oraz plastyczne. Największym powodzeniem cieszyła się zabawa w murarza. W części plastycznej dzieci zrobiły min. kolorowe postacie z bajek wykonane z kartonów o różnych rozmiarach, bransoletki na rękę z nitek i koralików,   z balonów zlepiły kosmiczne potworki. Oczywiście dzieci wykazały się dużą pomysłowością i humorem przy nadawaniu im kosmicznych nazw. Było jeszcze dużo malowania do ciekawych historyjek czy książeczek z biblioteki.

W każdy poniedziałek sierpnia zajęcia prowadził animator Krzysztof Gdaniec. Na zajęcia zawsze przywoził dużo ciekawych gadżetów do zabawy. Można było zbudować ogromną wieżę z niesamowicie dużych klocków lego. W jeden poniedziałek odbyło się  muzyczno-taneczne przedstawienie o perypetiach Czerwonego Kapturka, Wilka, Babci i Gajowego, czyli Tańcobajka, w której dzieci biorą czynny udział. Uczestnicy tańczą, śpiewają i zakładają tematyczne czapeczki, by wcielić się w poszczególne role.

Na początku sierpnia pojechaliśmy do miasteczka westernowego MegaPark koło Grudziądza. Szersza relacja oraz zdjęcia również w poprzednich artykułach. Pojechaliśmy też do Starogardu na kręgle, dzieci naprawdę się świetnie bawiły w szczególności kiedy pokonywały opiekunów. Po kręglach wszyscy zjedli pyszną pizzę. Były też zajęcia, na których wspólnie oglądaliśmy film lub bajkę. Potem zawsze śpiewaliśmy karaoke w grupach lub solo. Bardzo często  na takich zajęciach najbardziej zaskakiwali wszystkich chłopcy, którzy bardzo śmiało, wyraźnie i melodyjnie odtwarzali swoje ulubione piosenki. Chłopcy również wykazali się bardzo kreatywnie na zajęciach teatralnych. Należy oczywiście pochwalić wszystkie dzieci, które uczestniczyły w zajęciach za ich pomysły oraz wykonanie. Czasami dla dzieci czekały smakołyki takie jak: lody z budki czy gofry (ze śmietaną, toffi, nutellą i cukrem pudrem) zrobione w Gok-u. Pod koniec wakacji przyjechał dwuosobowy teatrzyk z Krakowa. Przedstawienie było o małym misiu, który bardzo chciał poznać świat. Na to przedstawienie zostały zaproszone  również dzieci z Publicznego Przedszkola w Zblewie.

Koniec wakacji i zajęć uczciliśmy dyskoteką na placu przy Urzędzie Gminy w Zblewie. Na szczęście dla wszystkich pogoda była przepiękna i dzięki temu zabawa się udała. Tą imprezę poprowadził wraz z żoną Krzysztof Gdaniec. Do zabawy dołączyły dzieci ze świetlicy w Miradowie oraz Białachowa. Głośna muzyka oraz radosne śmiechy dzieci przyciągnęły innych milusińskich przechodzących ulicami Zblewa. W przerwie każdy uczestnik dostał pysznego pączka oraz soczek. Na zakończenie dyskoteki oraz zajęć w Gok-u Aneta Osowska Kierownik Gminnego Ośrodka Kultury podziękowała wszystkim dzieciom za liczne uczestnictwo w zajęciach prowadzonych w Gok-u oraz życzyła im wielu sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym. Zaprosiła również chętnych na zajęcia w ferie zimowe 2018. Wszystkie dzieci otrzymały od Pani Kierownik drobne upominki.

Zapraszamy na fotorelacje !