Sieć na kulturę – I grupa ukończyła projekt

W zeszłym roku nasz ośrodek przystąpił do projektu „Sieć na kulturę”. Ze względu na pandemię forma i czas zajęć zostały przesunięte i zmienione. Dopiero w te wakacje udaje nam się go realizować. Jest to projekt skierowany do dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 13 lat, którzy uczestniczą online w szkoleniu komputerowym pt. „Korzystanie z cyfrowych usług na zaawansowanym poziomie”. W piątek pierwsza grupa ukończyła dwutygodniowy kurs. W tym czasie nauczyliśmy się korzystać z portalu ePUAP, gdzie można zaleźć i zabukować miejsca noclegowe i bilety lotnicze, jak można zaplanować podróż, jak stworzyć bezpieczne hasła i jak bezpiecznie korzystać z internetu. W ten poniedziałek z zajęciami ruszyła druga i zarazem ostatnia grupa, która również przez kolejne dwa tygodnie będzie spotykać się wirtualnie i poznawać te same zagadnienia co ich koledzy z wcześniejszych zajęć.