TO BYŁ WSPANIAŁY, MUZYCZNY DZIEŃ KOBIET W ZBLEWIE – RELACJA Z KONCERTU

Tym razem Panie spotkały się nie jak co roku na hali widowiskowo-sportowej w Zblewie, ale w domowym zaciszu – przed smartfonami, laptopami i telewizorami. A wszystko po to, by wziąć udział w transmisji live koncertu, który z okazji Dnia Kobiet przygotował dla nich wójt Artur Herold.
MUZYCZNY DZIEŃ KOBIET W ZBLEWIE
Koncert z okazji Dnia Kobiet w Zblewie to już kilkuletnia tradycja i nawet pandemia jej nie zmieniła. A pomogły w tym dobre chęci i nowoczesna technika, dzięki której 8 marca na Mieszkanki Gminy Zblewo czekał jak co roku wspaniały, muzyczny upominek od wójta.
W tym roku specjalnie dla Pań wystąpiła Gminna Orkiestra Dęta działająca przy OSP Pinczyn, która zagrała naprawdę najpiękniejsze utwory i piosenki – nie tylko o miłości i kobietach. Tytuł koncertu mówi wszystko – „Dla pięknych Pań na pokrzepienie serc i ducha!”. I tak było, bo piękna muzyka w fantastycznym wykonaniu naszej Orkiestry dała wszystkim wiele uśmiechu. A można było usłyszeć m.in. szlagiery muzyki filmowej jak i przeboje Golec uOrkiestry, Abby czy Eda Sheeran’a. Z Orkiestrą wystąpiła wokalistka – Adriana Sikora, która przepięknie zaśpiewała evergreeny Whitney Houston i Celine Dion. Muzycy włożyli w ten koncert całe serce i zagrali tak, jakby grali na największej sali koncertowej dla tysięcy widzów!
Koncert zorganizowano w Gminnym Ośrodku Kultury im. Małgorzaty Hillar w Zblewie, który tego dnia zamienił się w wielkie studio nagraniowe.  Postaraliśmy się, aby produkcja koncertu była profesjonalna i efektowna w najmniejszym szczególe tak, aby każdy – oglądając ten koncert w domu – poczuł się jak na prawdziwej sali koncertowej. I to się pięknie udało, efekt był imponujący o czym można się przekonać oglądając zapis koncertu na kanale youtube.
„Cieszę się, że w tym trudnym czasie pandemii udało nam się zorganizować ten piękny koncert. Była to chociaż namiastka normalności, za którą wszyscy tak bardzo tęsknimy. Pierwszy raz składałem życzenia naszym Paniom do kamery, a nie patrząc prosto w ich uśmiechnięte twarze… Było to dziwne uczucie, ale podczas nagrania czułem, że po drugiej stronie są przecież nasze Mieszkanki i czekają na te słowa, na nasz uśmiech i pamięć o nich. Teraz szczególnie musimy wszyscy pielęgnować naszą więź i robić wszystko, by nikt nie czuł się samotny. Dlatego mam nadzieję, że koncert dał Paniom dużo radości i choć na chwilę oderwał je od codziennych zmartwień. Podtrzymaliśmy w ten sposób naszą tradycję corocznych koncertów z okazji Dnia Kobiet, by uhonorować nasze Mieszkanki i podziękować im tym pięknym, muzycznym upominkiem. W tym roku nie mogliśmy spotkać się na hali widowiskowo-sportowej, musieliśmy zorganizowaliśmy to wydarzenie w innej formule – online. Po raz pierwszy zrealizowaliśmy tego typu produkcję, była to dla nas nowość i duże przedsięwzięcie techniczne z relacją live. Cieszę się, że nasz pomysł spotkał się z uznaniem – w ciągu zaledwie 12 godzin koncert miał ponad 1300 wyświetleń. Bardzo dziękujemy i zapraszamy wszystkich, którzy nie mogli oglądać „na żywo” transmisji naszego koncertu do obejrzenia go na kanale youtube ” – mówi wójt Artur Herold i podkreśla, że to również doskonała promocja Gminnej Orkiestry Dętej przy OSP Pinczyn, która może się teraz pochwalić profesjonalnym zapisem koncertu.
Artur Herold nie kryje też radości ze spotkania z druhem Wacławem Ossowskim, który mimo wieku i przebytej niedawno choroby wziął udział w koncercie i poprowadził swoją Orkiestrę do finałowego utworu. Jak zawsze uśmiechnięty, w galowym mundurze, z herbem Gminy Zblewo na piersi… Szczęśliwy, iż mógł choć na chwilę spotkać się z swoją ukochaną Orkiestrą. I zagrać – jak zawsze pięknie!
Jednym słowem to był wieczór wielkich – nie tylko muzycznych – emocji i wzruszeń. Dziękujemy, że byliście z nami!