8 marca – Dzień Kobiet

 W Dniu Kobiet wójt Artur Herold zaprosił wszystkie Panie z gminy Zblewo na wyjątkowy koncert. Wyjątkowy – bo dedykowany specjalnie „płci pięknej”. Były więc kwiaty dla wszystkich Pań, lampka szampana, no i oczywiście – piękna, nastrojowa muzyka. A na scenie – wspaniała mezzosopranistka Andżelika Gminska oraz czterech tenorów: Przemek Radziszewski (finalista „The Voice od Poland”), Michał Olejnik, Bartosz Jankowski oraz Bartłomiej Fic. Artyści zaśpiewali największe przeboje polskiej i światowej opery, operetki i musicalu, m.in. „O sole Mio”,  „Time to say goodbye”, „Funiculi”, „Funicula”, „Libiamo”, „Usta milczą dusza śpiewa” czy też „Wielka Sława to żart”. Publiczność była zachwycona, a występ tenorów zakończył się wieloma bisami.

Dodajmy, że koncert odbył się na hali widowiskowo-sportowej w Zblewie, która tego wieczoru była wypełniona po brzegi. Takich tłumów tu chyba jeszcze nie było! Jak szacują organizatorzy koncertu, zaproszenie wójta przyjęło w sumie prawie 600 Pań! Na koncert przybyły przedstawicielki „płci pięknej” z całej gminy. Na trybunach zasiadły m.in. Panie z kół gospodyń wiejskich, kół emerytów i rencistów, panie radne i panie sołtys, „Aerokociewianki” i całe, wielopokoleniowe rodziny: babcie, mamy, córki, a często i wnuczki. Gospodarz spotkania – wójt Artur Herold nie krył radości z tak licznej frekwencji i miłej atmosfery. Złożył wszystkim Paniom życzenia, dziękując za ogrom ciepła i dobroci, które wnoszą one w nasze życie, za siłę domowego ogniska i za to, że po prostu są. I jak na „wieczór tenorów” przystało – sam odśpiewał także uroczyste „Sto lat!” dedykowane mieszkankom gminy! Panie nagrodziły ten występ gromkimi brawami.

Wieczór pełen był miłych niespodzianek, nie tylko muzycznych. Po koncercie wszystkie Panie otrzymały od wójta pięknego, herbacianego goździka. Jak można było usłyszeć w kuluarach, pomysł na tak wyjątkowe świętowanie Dnia Kobiet bardzo spodobał się mieszkankom. Także artyści nie kryli zachwytu: „Wspaniała atmosfera i fantastyczna publiczność. Pełna widownia – to naprawdę przemiłe zaskoczenie! Dziękujemy za wspaniały koncert w Zblewie! Drogie Panie! Jeszcze raz wszystkiego, co najlepsze!” – mówił po koncercie Przemek Radziszewski.